22 kwietnia 2013 w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się III Powiatowy Konkurs Rachunkowości, którego celem jest propagowanie wiedzy z rachunkowości i finansów wśród uczniów Technikum w zawodzie technik ekonomista. Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu dofinansowanego przez NBP w Warszawie „ABC ekonomii w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy”.

Do rozgrywek przystąpiły 5 drużyn z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych: Sycowa, Twardogóry, Świdnicy, Kluczborka oraz Oleśnicy.

Podczas dwugodzinnych zmagań uczestnicy rozwiązywali zadanie praktyczne dotyczące ewidencji operacji gospodarczych w przedsiębiorstwie oraz sporządzali dokumenty księgowe: weksel i notę odsetkową.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Anny Kocik wyłoniła laureatów:

• I miejsce zdobyła Patrycja Stefaniuk uczennica ZSP w Sycowie,
  • II miejsce Damian Kulicki uczeń ZSP w Sycowie,
  • III miejsce Kamila Wilkosz uczennica ZSP w Sycowie.

Opiekunem uczniów była p. Bożena Orlikowska

Po raz trzeci wygraliśmy Powiatowy Konkurs Rachunkowości w Oleśnicy.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Anna Kocik doradca metodyczny ds. szkolnictwa zawodowego Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Gratulujemy wyniku!

Zdjęcia dostępne na stronie pceik-u.