We wrześniu b.r. odbyła się 30 akcja  „Sprzątania Świata – Polska 2023”. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”.

Celem tegorocznej edycji „Sprzątanie świata – Polska 2023”, było ukazanie wyjątkowości akcji, która łączy ponad pokoleniami i podziałami. Od 30 lat angażują się w nią szkoły z całego kraju, grupy sąsiedzkie, rodziny, a także całe miasta, gminy i powiaty. Dzięki wspólnym aktywnościom sprzątają lasy, parki i łąki z setek tysięcy kilogramów śmieci.

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami aktywnie włączyli się w akcję . Sprzątaliśmy teren szkoły oraz ulice miasta. W akcji tej wzięły udział klasy:1TEa, 2TLa, 2TLb, 3TLa, 3TLb,4TME,5TLa.

W ramach akcji zorganizowano konkurs plastyczny na najładniejszą rzeźbę wykonaną z odpadów. Konkurs ten wygrały klasa 5TLa oraz 2TLa.

Wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!