{gallery}/galeria/g_88/1{/gallery}5 października 2011 roku drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wzięły udział w sztafetowych biegach przełajowych organizowanych w Oleśnicy dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleśnickiego.Po wygraniu eliminacji gminnych i podwójnym zwycięstwie nad LO Syców zawodnicy jechali pełni optymizmu, ale też szacunku dla pozostałych drużyn.
W Oleśnicy jako pierwsze wystartowały zespoły dziewcząt – 6 drużyn z naszego powiatu. Po świetnym biegu  Oli Sokalskiej…

zajmowaliśmy drugie miejsce, później na kolejnych zmianach walczyliśmy ze zmiennym szczęściem o prowadzenie. Dokonała tego Kasia Mierzba  wyprowadzając naszą drużynę na 1 miejsce . Każda kolejna zmiana w wykonaniu naszych biegaczek to stopniowe powiększanie przewagi nad rywalkami. Około 300 metrów przewagi mieliśmy już na 9 zmianie po rewelacyjnym biegu Ani Moś, a potem formalności dopełniła Asia Ligęza, potwierdzając, że nasze dziewczęta po raz kolejny są najlepsze w powiecie.
W drużynie dziewcząt startowały:
1.Ola Sokalska
2.Natalia Jokiel
3.Dominika Lisiak
4.Kasia Mierzba
5.Judyta Bitner
6.Marta Młot
7.Karolina Markowicz
8.Ania Polan
9.Ania Moś
10.Asia Ligęza
oraz zawodniczki rezerwowe- Paulina Push, Malwina Grondys, Patrycja Stefaniuk, Agata Bryłka i Karolina Turska.

Bardzo emocjonująco zapowiadał się również bieg w kategorii chłopców, w którym wystartowało 6 drużyn reprezentujących miejscowości powiatu oleśnickiego.
Po bardzo dobrym biegu Adriana Krawczyka nasi zajmowali drugą lokatę. Kolejne zmiany to walka o utrzymanie drugiej pozycji i próby wywalczenia prowadzenia. Ostatecznie dokonał tego Tomek Turek- zawodnik funkcjonującego przy naszej szkole Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Syców. Na dystansie 1,7 km zniwelował 100 metrową stratę i wypracował około 100 metrów przewagi nad drugą drużyną. Marcin Szymański biegnący na 7 zmianie dołożył kolejne 200 metrów, a później przewaga cały czas rosła po świetnych biegach Dawida Płuciennika, Krzysztofa Gracza i Rafała Dryki, Cała ostatnia piątka naszych uczniów to zawodnicy „Olimpi”. 
Złoto chłopców jest tym cenniejsze, że ukończyli bieg z przewagą około jednego kilometra nad druga drużyną i jeszcze większą nad pozostałymi.
W drużynie chłopców startowali
1.Adrian Krawczyk
2.Grzegorz Blaźniak
3.Mariusz Kurbel
4.Piotrek Siodłowski
5.Adam Hofman
6.Tomek Turek
7.Marcin Szymański
8.Dawid Płuciennik
9.Krzysztof Gracz
10.Rafał Dryka
Zawodnicy rezerwowi to: Krzysztof Pieprz, Bartek Wróbel, Dawid Zawierta, Mateusz Krzemiński, Dawid Kowalski i Krzysiek Kopeć. 
Z przyczyn zdrowotnych nie wystartowali w reprezentacji naszej szkoły następujący zawodnicy: Iza Pietrzak, Kornelia Słota, Dominik Schubert, Piotrek Binkowski, Artur Krowiorz i Grzegorz Łosiak. Nie zmienia to faktu, że oni również należą do drużyny i jest to też ich sukces.
Trenerem i opiekunem obu drużyn jest Tomasz Grzesiak, nauczyciel ZSP w Sycowie i instruktor w MUKS „Olimpia” Syców. 
Dziękuję wszystkim zawodnikom za trud i pracę włożona w przygotowania do zawodów i za świetne starty. Mam nadzieję  na udany występ w Mistrzostwach Dolnego Śląska 12 października w Olszynie Lubańskiej, gdzie obie mistrzowskie drużyny będą reprezentować nasz powiat.
{gallery}/galeria/g_88/{/gallery}

Dodaj komentarz