W dniu 03 kwietnia 2017 r. na terenie naszej szkoły odbyły się pokazy ratownictwa drogowego. Pokazy miały na celu prezentację jak w praktyce wygląda praca służb ratunkowych podczas wypadku drogowego. Jednocześnie zostaliśmy poinstruowani jak powinno się poprawnie zawiadomić służby ratunkowe, jeśli jesteśmy świadkami podobnego zdarzenia.

Dodatkowo – ku zaskoczeniu uczniów – z grupy obserwatorów zostały wyłonione osoby do zaopiekowania się poszkodowanym w zdarzeniu drogowym, który nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń. Zostało przeprowadzone krótkie szkolenie z wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, najpierw pokaz w wykonaniu jednego z ratowników medycznych następnie jednego z naszych uczniów.
Podczas pokazów dowiedzieć się mogliśmy jak kruche jest nasze życie i co wart jest nawet najlepszy, najpiękniejszy samochód w porównaniu ze sprzętem strażaków. Organizatorzy mają nadzieję, że była to dość cenna lekcja z jaką spotkać może się każdy z nas.Pokazy nie odbyłyby się gdyby nie nasi sponsorzy, których była nie mała grupa. Z tego miejsca należą się serdeczne podziękowania dla Pana Kamila Wawrzyniaka z Ratownictwa Medycznego z Ostrzeszowa za profesjonalne przeprowadzenie pokazów, jednostkom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sycowa za skuteczną, sprawną i fachową pracę na miejscu zdarzenia (tudzież za „uszkodzenie auta”), Panu Bartoszowi Zielonce właściciela punktu złomowania pojazdów w Dziadowej Kłodzie za udostępnienie pojazdu na pokazy,  Kierownictwu Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie, właścicielowi firmy „Tynk Bud” Radosławowi Ślakowi, jednostce Policji z komisariatu w Sycowie i wielu innym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia pokazów.

Dodaj komentarz