Dnia 20.11.2019 r. klasa 1 TE technik ekonomista i uczniowie klas 1TLG 1TPG 1BbG 1BaG 1BWc 1TM 1TEG 1TLa 2TL 2TPS 2TE 3TL Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie pod opieką i z inicjatywy nauczyciela biologii i bhp p. Tomasza Jurkiewicza wzięła udział w dobrowolnej akcji humanitarnej UNICEF „PREZENT BEZ PUDŁA” mającej na celu niesienia pomocy głodującym i umierającym dzieciom w Afryce!

Zakup Prezentu bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt potrzebującym dzieciom.

Za zebraną dobrowolną kwotę 168,80 zł zakupiliśmy niezbędne im leki ratujące ich życie:

1. „Leki przeciwmalaryczne” 42,50 zł – 180 tabletek

Kiedy dziecko zachoruje na malarię, musimy działać niezwłocznie. Na szczęście UNICEF jest w stanie dostarczyć leki przeciwmalaryczne niezbędne do przeprowadzenia skutecznej terapii.Powrót do zdrowia – taki prezent nigdy nie wychodzi z mody! Z powodu tej choroby w ciągu 1 godziny na świecie umiera 21 dziec.

1. „Szczepionka przeciw błonicy, krztuścowi i tężcowi (DTP)” 46,00 zł – 50 szt.

Z powodu konfliktów zbrojnych i nierówności aż 20 milionów dzieci nie otrzymało szczepień przeciw błonicy i tężcowi w zeszłym roku. Większość nieszczepionych dzieci mieszka w najbiedniejszych krajach świata, a gdy zachorują są narażone na najcięższe konsekwencje zdrowotne. Za jedyne 46 zł możesz chronić dzieci przed tymi śmiertelnymi i wyniszczającymi chorobami. Tak mała suma pieniędzy, a jednak ogromny wpływ na życie dziecka i jego rodziny

1. „Pasta terapeutyczna” 40,90 zł – 30 szt.

Są miejsca, w których dzieci od pierwszych chwil życia dotyka głód. Niektóre z nich są tak słabe, że nie mają szansy przetrwać. Możesz pomóc tym w najtrudniejszej sytuacji kupując specjalną żywność terapeutyczną. To wyjątkowy prezent dla dziecka, ratujący życie.Produkowana z orzeszków ziemnych, jest bogata w składniki odżywcze i szybko przywraca siły. 3 opakowania dziennie wystarczą, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze 1 kilogram. Informacja o produkcie: 30 saszetek gotowej do spożycia pasty terapeutycznej (tzw. RUTF – ready to use therapeutic food). Rekomendowana w 2. fazie terapii niedożywienia.

1. „Szczepionki przeciw polio” 39,40 zł – 60 dawek

Czasami wyjątkowo trudno znaleźć odpowiedni prezent. Oto rozwiązanie: podarować coś, co ochroni bezbronne dziecko przed realnym zagrożeniem. Polio to bardzo zakaźna choroba, która może powodować u dzieci porażenie lub niedowład kończyn.Ten prezent pozwoli zaszczepić 60 dzieci, a każdemu obdarowanemu pozwoli poczuć się bohatersko!

Razem 168,80 zł i wiele uratowanych małych istnień…

Certyfikat 1

Certyfikat 2