Uczniowie naszej szkoły wraz z panem Tomaszem Jurkiewiczem włączyli się do pięknej akcji organizowanej przez UNICEF, która ma na celu pomoc dzieciom na całym świecie. 10 października 2017 r. młodzież ufundowała „Prezenty bez Pudła” UNICEF-u za kwotę 321,97 zł zebraną dzięki dobrowolnym składkom..

Oto zakupione zestawy:

  1. Mleko terapeutyczne 45 opakowań. Mleko terapeutyczne, stosowane w regionach dotkniętych klęską głodu, ratuje życie dzieci cierpiących z powodu ostrego niedożywienia. 45 opakowań wystarczy do sporządzenia aż 27 litrów tego mleka. Zawiera ono wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które umożliwiają dzieciom powrót do zdrowia.
  2. Szczepionki przeciw polio 60 dawek. Polio to bardzo zakaźna choroba, która może prowadzić nawet do paraliżu. Ten Prezent bez Pudła pozwolił nam ochronić przed nią aż 60 dzieci.
  3. Przenośna lodówka + 30 szczepionek przeciw odrze. Nim dotrą do dzieci, szczepionki przemierzają długą drogę. Na początku tej drogi znaleźli się uczniowie Naszej szkoły, a na końcu dzieci, które dzięki nam zostaną zaszczepione. To łańcuch życia. Ten Prezent bez Pudła zawiera przenośną lodówkę oraz 30 dawek szczepionki przeciwko odrze.
  4. Leki przeciwmalaryczne 180 tabletek. Malaria jest jedną z najgroźniejszych chorób w Afryce. Ten pakiet leków przeciwmalarycznych zapewnił skuteczną terapię dla 15 dzieci.

Np. w ubiegłym 2016 r. niosły pomoc i nadzieję dzieciom w 66 krajach. Ciepłe koce wysłano do dzieci w Afganistanie, leki przeciwmalaryczne ratowały życie najmłodszych w Nigrze, herbatniki wysokoenergetyczne wykorzystywano w leczeniu niedożywienia u dzieci w Syrii, a tabletki uzdatniające wodę trafiły m.in. do Burkiny Faso, Kambodży i Palestyny. Aż 1 137 141 dzieci, m.in. w Burundi, Etiopii, Jemenie i Nepalu, zostało zaszczepionych przeciw polio, a w szkołach w Angoli i Nigerii maluchy poznają podstawy geometrii, korzystając z 1 410 zestawów do nauczania matematyki. Zakup Prezentu bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt do kraju, w którym prowadzi programy. Większość prezentów rozsyłana jest w świat z magazynu UNICEF w Kopenhadze, jednak są też takie (np. książki dla dzieci, pompy wodne), które są produkowane lokalnie. Na bieżąco monitorowane jest zapotrzebowanie na konkretne produkty w krajach objętych pomocą. W przypadku nadwyżki sprzedaży danego Prezentu bez Pudła w stosunku do potrzeb, UNICEF dostarcza zamienne produkty pomocowe z tej samej kategorii produktów. Dzięki temu możemy skutecznie nieść pomoc głodującym dzieciom.

Certyfikat 1, Certyfikat 2, Certyfikat 3, Certyfikat 4