{gallery}/galeria/g_172/1{/gallery}01 marca podsumowaliśmy w naszej szkole akcję promocji wiedzy o samorządzie terytorialnym w ramach projektu Gminowo Fundacji Schumana. Jednocześnie zostaliśmy poinformowani, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do ostatniego etapu projektu – symulacji wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu w 10 szkołach w Polsce. Uczniowie szkół które wypadną najlepiej, będą mieli możliwość wyjazdu na warsztaty edukacyjne do Brukseli.

 

Zwycięzcami konkursu w ramach Wydarzenia Lokalnego zostali Damian Kulicki oraz Patrycja Stefaniuk. Wcześniej zwyciężyli oni także (w odwrotnej kolejności) w rywalizacji uczniów ZSP Syców w grze internetowej. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane dzięki hojności Fundacji Sschumana: aparat cyfrowy oraz odtwarzacz mp4. W wydarzeniu uczesniczyli także samorządowcy z naszej szkoły – panowie Stanisław Biernacki oraz Marek Laryś. W rywalizacji o nagrody i palmę najlepszego znawcę samorządu terytorialnego wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów ekonomika – klas 2,3 i 4. Do ścisłego finału zakwalifikowało się ośmiu uczniów, którzy walczyli o sześć nagród rzeczowych. Ostatecznie wyniki wyglądały następująco:

1) Damian Kulicki (3c)

2) Patrycja Stefaniuk (3c)

3) Rafał Bober (3c)

4) Bartosz Walicki (4c)

5) Natalia Jokiel (2c)

6) Karolina Machulska (2c)

7-8) Monika Jaś, Dawid Pusch (4c)

aparat cyfrowy

mp4

mp4

zestaw firmy Parker: pióro i długopis

zestaw firmy Parker: pióro i długopis

pióro firmy Parker

Opiekunami projektu są Renata Żak i Bartłomiej Porzucek.

{gallery}/galeria/g_172/{/gallery}

Dodaj komentarz