W poniedziałek 14 marca 202 2r. od samego rana rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Nasze wielkopostne ćwiczenia duchowe prowadzi doświadczony katecheta i animator Pan mgr. lic. Dariusz Duszeński, który na co dzień uczy w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Żyjemy w czasach pogoni za dobrą pracą, zasobnym kontem, licznymi sukcesami. Mamy być piękni, szczęśliwi i liczący tylko na siebie i swoje umiejętności. Natomiast Ewangelia i obecne wydarzenia na Ukrainie pokazują nam ludzi, którzy nie odnieśli sukcesów w życiu. Dotykają ich różne porażki, cierpienia, muszą uciekać, aby ratować swoje życie. Nic nie przychodzi im łatwo. Wszystko to do momentu spotkania z Jezusem w drugim człowieku, który otwartym sercem i pomocną dłonią uczą, że zło należy zwyciężać dobrem i miłością.