Od 13 do 15 marca odbyły się tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie. Rekolekcje szkolne pomagają w lepszym zrozumieniu i przeżyciu czasu Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Prowadzący, czyli ks. Rafał Wawrzyniak, Oficer Wojska Polskiego, swoją postawą i zaangażowaniem przybliżał nam chrześcijańskie wartości Bóg Honor Ojczyzna. Ksiądz rekolekcjonista dał świadectwo działania Boga w Jego życiu oraz wielu żołnierzy pracujących na misjach.
Pierwszego dnia Rekolekcji uczniowie dowiedzieli się, iż nawrócenie należy zacząć od swojego serca. To nie otoczenie ma się zmieniać, lecz my. Nasze chrześcijańskie życie nie zmieni się ot tak w 40 dni Wielkiego Postu na lepsze, musimy podjąć wysiłek i dążyć ku Bogu. Zwieńczeniem Rekolekcji była wspólna Eucharystia w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Sycowie, podczas której modliliśmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu i owoce rekolekcji. Zapyta ktoś: „Po co to wszystko?” Odpowiadam: Dla Jezusa…