W dniu 27.04.2012r. odbyły się w Naszej Szkole szkolenia dla uczniów technikum pt. „Bezpieczeństwo finansowe z Serwisem Ochrony Konsumenta” przeprowadzone przez Panią Monikę Bekas – Pełnomocnika Zarządu ds. Edukacji, Dyrektor Akademii Krajowego Rejestru Długów.

{gallery}/galeria/g_114/{/gallery}

Wykłady zainicjowały zorganizowanie  konkursu szkolnego:  „Ryzyko działalności gospodarczej”

Konkurs składał się z dwóch etapów.

I etap obejmował test wiedzy z zakresu prawa gospodarczego, finansowego, bankowego oraz z zakresu ekonomii.

15 najlepszych uczniów przedstawiło   w drugim etapie swój własny pomysł na działalność gospodarczą.

Finaliści konkursu w dniu 15 czerwca 2012r. uczestniczyli w specjalnym szkoleniu zorganizowanym przez Akademię Krajowego Rejestru Długów pt. „Jak prowadzić bezpieczny biznes w czasach niestabilności i niepewności gospodarczej?”

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak funkcjonuje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, jak sprzedaje swoje usługi oraz jak obsługuje klientów. Zapoznali się również z obsługą KRD. Każdy z uczniów mógł sam sprawdzić, jak pobiera się raporty o potencjalnych klientach z bazy danych Krajowego Rejestru Długów oraz jak dopisuje się nierzetelnych klientów do ogólnopolskiego rejestru dłużników. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkolenia, dzięki temu mogą już dziś potwierdzić, że potrafią w codziennej działalności gospodarczej wykorzystać system KRD.

{gallery}/galeria/g_124/{/gallery}

Laureatami konkursu zostali:

  • Bartosz Walicki
  • Marlena Mikosiak
  • Magdalena Łusiak

{gallery}/galeria/g_190/{/gallery}

Gratulujemy !!!

Dodaj komentarz