27 marca 2013 r. uczniowie Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Handlowego przystąpili do pierwszego etapu powiatowego konkursu „ RYZYKO DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ”, nad którym patronat objęli Starosta Powiatu Oleśnickiego oraz Akademia Krajowego Rejestru Długów.

Organizatorami konkursu są: Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie.

Spośród 81 uczestników do II etapu konkursu zakwalifikowało się trzech uczniów:

1. Bartosz Walicki

2. Damian Kulicki

3. Klaudia Gręda

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}/galeria/g_179/{/gallery}


Z Wizytą w Akademii Krajowego Rejestru Długów

W ramach powiatowego konkursu „Ryzyko działalności gospodarczej” 18 marca 2013 finaliści konkursu wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Akademię Krajowego Rejestru Długów pt. „Jak prowadzić bezpieczny biznes w czasach niestabilności i niepewności gospodarczej?”

Na szkoleniu uczniowie dowiedzieli się, dlaczego przedsiębiorcy mają problemy finansowe, na czym dzisiaj polega bezpieczeństwo firmy, jak w praktyce minimalizować ryzyko związane z niewypłacalnymi klientami, jak bezpiecznie sprzedawać swoje produkty i usługi oraz jak skutecznie odzyskiwać pieniądze od dłużników. Część praktyczna szkolenia dotyczyła umiejętności obsługi systemu KRD przez Internet

Naszą Szkołę reprezentowali:

Klaudia Gręda

Bartosz Walicki

Damian Kulicki

{gallery}/galeria/g_191/{/gallery}


W dniu 28 maja 2013 roku w Oleśnicy komisja konkursowa w składzie: Monika Bekas – dyrektor Akademii Krajowego Rejestru Długów, Marzena Helińska – dyrektor PCEiK w Oleśnicy oraz Piotr Kwaśny – Sekretarz Powiatu Oleśnickiego, wytypowała zwycięzców w powiatowym konkursie „Ryzyko działalności gospodarczej”:

I miejsce Klaudia Gręda ZSP Syców – ecoStar

II miejsce Damian Kulicki ZSP Syców – Hodowla Ślimaka

III miejsce Kinga Perużyńska ZSP Międzybórz – Firma Usługowa Relax

Wyróżnienie Patryk Sobiegraj – Agencja „Professional Social Media”
Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała nowoczesny tablet. Gratulujemy!

Celem konkursu było zaszczepienie w przyszłych młodych przedsiębiorcach idei szerszego spojrzenia na zarządzanie, otoczenie biznesowe i relacje istniejące na rynku gospodarczym. – Łatwiej będzie tym młodym ludziom znaleźć swoje miejsce w życiu – zauważył Starosta Oleśnicki, Zbigniew Potyrała, który objął konkurs swoim patronatem.

Idea współpracy z młodzieżą narodziła się wtedy, gdy Akademia Krajowego Rejestru Długów prowadziła wykłady z okazji Międzynarodowego Dnia Przedsiębiorczości w ZSP w Sycowie. Celem wykładów było pokazanie, jak w Polsce wygląda biznes, stąd też narodził się pomysł na konkurs z wiedzy ekonomicznej. W tym roku w konkursie wzięło udział 140 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Oleśnicy, Sycowa, Twardogóry i Międzyborza, z których do II etapu zakwalifikowało się 21 finalistów. Zostali oni zaproszeni do Krajowego Rejestru Długów na szkolenie, z którego nauczyli się, jak bezpiecznie działać w czasach niepewności gospodarczej.

Organizatorami konkursu, w którym nagrodzono pomysły nowatorskie i wymagające od młodzieży zapoznania się szczegółowo z zagadnieniami z danej branży zostali: Akademia Krajowego Rejestru Długów, PCEiK w Oleśnicy oraz ZSP w Sycowie.

– Przygotowanie młodzieży do konkursu oceniam bardzo wysoko, ponieważ każdy z uczestników miał doskonale przygotowany projekt swojego biznesu – stwierdziła jurorka Monika Bekas, dyrektor Akademii Krajowego Rejestru Długów.

*Opracowanie na podstawie tekstu Pani Adriany Mosiak – Koordynatora Projektów Szkoleniowych i Doradczych Akademii Krajowego Rejestru Długów (https://www.pceik.pl/konkursy/rdg4_w.pdf

{gallery}/galeria/g_195/{/gallery}

Dodaj komentarz