Analiza pomysłu na biznes

21 listopada 2013 w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2013” odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Analiza pomysłu na biznes”, które poprowadziła trenerka biznesu Pani Jolanta Dajek z Akademii KRD z Wrocławia. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: I Technikum logistycznego, III Technikum ekonomicznego i I Technikum ekonomicznego. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadnia i podejmowali dyskusję.


Konkurs „Ryzyko działalności gospodarczej”

{gallery}/galeria/g_226/1{/gallery}W maju i czerwcu 2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs pt. „RYZYKO DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ”, nad którym patronat objęła Akademia Krajowego Rejestru Długów z Wrocławia. Konkurs obejmował dwa etapy: I etap – test z zakresu wiedzy dotyczącej zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, II etap – prezentacja dotycząca wybranego pomysłu na działalność gospodarczą. W konkursie wzięło udział 39 uczniów z klas I, II i III technikum ekonomicznego. Spośród 9 uczestników II etapu komisja w składzie: Pani Monika Bekas – pełnomocnik Zarządu ds. Edukacji i dyrektor AKRD, Pani Magdalena Szkudlarek, Pani Anna Dąbrowska, wyłoniła trzech laureatów konkursu. Nagrody zostaną wręczone przez Panią Monikę Bekas w Krajowym Rejestrze Długów (fundator nagród) we Wrocławiu podczas wizyty studyjnej w dniu 10.06.2014r.

Akademia Krajowego Rejestru Długów z Panią Moniką Bekas wspiera inicjatywę konkursu w naszej szkole od czterech lat, ponadto prowadzi szkolenia i warsztaty dla uczniów, również z możliwością wizyt w KRD we Wrocławiu. Jest to dla nas cenna współpraca.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły – p. M. Szkudlarek i p. A. Dąbrowska{gallery}/galeria/g_226/{/gallery}


Wizyta w KRD we Wrocławiu

{gallery}/galeria/g_228/1{/gallery}Grupa uczniów z klas I, II i III Technikum ekonomicznego, w dniu 10.06.2014r., uczestniczyła w wyjeździe do Krajowego Rejestru Długów we Wrocławiu na zaproszenie Pani Moniki Bekas – pełnomocnika zarządu ds. Edukacji i dyrektor Akademii KRD. Uczniowie poznali zakres funkcjonowania Krajowego Rejestru Długów, zwiedzili przedsiębiorstwo oraz odbyli szkolenie na temat: ”Ryzyko działalności gospodarczej” – przeprowadzone przez Panią Monikę Bekas, potwierdzone certyfikatem. Zajęcia były bardzo ciekawe i przeprowadzone w atrakcyjnej formie. Podczas wizyty ogłoszone zostały również wyniki szkolnego konkursu „”Ryzyko działalności gospodarczej”, któremu patronowała Akademia KRD. Dyplomy i nagrody wręczył prezes Rzetelnej Firmy – Pan Waldemar Sokołowski. I miejsce w konkursie zajęła Agata Wypchły – nagroda – tablet, II miejsce – Anna Siuręga – mini tablet, III miejsce – Angelika Krawczyk – MP3. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy realizacji pomysłów biznesowych i samych rzetelnych kontrahentów.{gallery}/galeria/g_228/{/gallery}


Dodaj komentarz