9 października 2017r, po wakacyjnej przerwie,  nasza szkoła ponownie rozpoczęła współpracę ze stowarzyszeniem Semper Avanti. Jest to grupa młodych ludzi z całego świata, która szuka sposobu na poznanie rówieśników z innych krajów, promuje tolerancję i zrozumienie. Stowarzyszenie składa się z wolontariuszy, którzy współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi na całym świecie, a ich działania polegają na organizowaniu lokalnych oraz międzynarodowych seminariów i prezentacji dotyczących kulturoznawstwa, polityki młodzieżowej oraz tolerancji rasowej.

W naszej szkole gościliśmy Lorenza z Włoch oraz Andreasa z Niemiec.  Prezentacje wolontariuszy przybliżyły uczniom kulturę oraz historię ich ojczyzn, jak i pokazały ich codzienne życie. Słuchacze wyrazili głębokie zainteresowanie oraz wdali się w dyskusję po prezentacji. Uczniowie technikum, którzy uczestniczyli w projekcji, zdecydowanie skorzystali z tych zajęć pod względem kulturowym jaki i językowym.  Korzystając z okazji, grupa germanistów miała szansę porozmawiać z Andreasem po niemiecku. Jak się okazało, kilku naszych słuchaczy nawiązało bliższy kontakt z wolontariuszami i planują dalsze, przyjacielskie spotkania. Nasza współpraca jest długoterminowa więc już niebawem mamy zamiar gościć kolejnych wolontariuszy z innych krajów, którzy zajmą się tematyką tolerancji wśród młodzieży.