W środę 4 grudnia 2024, w ramach Dni Przedsiębiorczości w naszej szkole mieliśmy przyjemność przyjąć kolejnego nietuzinkowego gościa. Beata Niwa to po pierwsze absolwentka naszej szkoły, która z sentymentem opowiadała o wzorowej frekwencji i wyróżnieniach, które zdobywała będąc uczennicą, przedsiębiorczyni, która od wielu lat prowadzi usługi krawieckie, założycielka KGW Ślizowianki, inicjatorka wielu społecznych inicjatyw m.in. spotkań autorskich w świetlicy Ślizowa, spotkań z seniorami przy wsparciu Fundacji Biedronka. To także autorka kilku zrealizowanych grantów „Działaj lokalnie”, aktywna członkini stowarzyszenia Zbójnik, oraz Kram. Od kilku miesięcy także sołtys swojej wsi (Ślizów). Pani Beata przybliżyła młodzieży swoją historią zawodową, ale podkreślała w sposób szczególny istotę zaangażowania społecznego, budowania relacji i możliwości wpływu na najbliższe otoczenie. We wszystkich ww. aktywnościach kluczowym aspektem są: gotowość do pracy, zaangażowanie i determinacja, ale potrzebna jest też otwartość elastyczność i umiejętność komunikacji. Czy jej doba ma 24h? Tak, tak samo jak każdego z nas Bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie.









