12 grudnia 2017 r.  w szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem w którym udział wzięły klasa 2 Tl i 2TE. O swojej podróży do Afryki opowiadał zebranym Bolesław Grabowski geograf i podróżnik pochodzący z Nowej Rudy. Jak sam mówi kocha podróże i uwielbia obserwować ludzi, szczególnie tych pochodzących z odmiennych od naszej, kultur. Zwiedził m. in.: Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, oraz wiele krajów Afryki i Europy.

Podróżnik opowiadał  o codziennym życiu plemion zamieszkujących Etiopię. Uwagę naszych uczniów przyciągnęły ciekawe pamiątki – przedmioty codziennego użytku ,które pan Bolesław przywiózł z Etiopii. Wśród nich były dzida, piłka oraz malutki taborecik, który może służyć jako podgłówek…..