Dnia 24.11.2017 uczniowie klasy ITL, IIITE, IIITL wzięli udział w przemarszu ulicami Sycowa pod hasłem „Stop przemocy wobec kobiet”. Organizatorem akcji jak co roku był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pod kierownictwem przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego d/s Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Pani Renaty Grzędziak, nad przedsięwzięciem czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sycowie.

Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet proklamowało Pierwsze Forum Środowisk Kobiecych Ameryki Łacińskiej i Karaibów, obradujące w lipcu 1981 roku w stolicy Kolumbii, Bogocie. Datę wybrano nieprzypadkowo – 25 listopada 1960 r. w rządzonej po dyktatorsku przez Rafaela Trujillo Dominikanie zamordowano trzy siostry Mirabal. Od kilkunastu lat Dzień ma wymiar uniwersalny i ogólnoświatowy – w 1999 r. zatwierdziło go Zgromadzenie Ogólne ONZ, inicjatywę poparła też Unia Europejska.