26 kwietnia 2012 w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Rachunkowości, którego celem jest propagowanie wiedzy z rachunkowości i finansów wśród uczniów Technikum w zawodzie technik ekonomista. Do rozgrywek przystąpiły 3 drużyny z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych: Sycowa, Twardogóry oraz Oleśnicy.

Podczas pięciogodzinnych zmagań uczestnicy rozwiązywali zadanie praktyczne i test z zakresu rachunkowości oraz dokonywali oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Anny Kocik wyłoniła laureatów: w kategorii indywidualnej I miejsce zdobyła Adrianna Hornik uczennica ZSP w Sycowie, II miejsce  uczniowie ZSP w Sycowie Magdalena Wypchły i Bartosz Walicki. W kategorii zespołowej: I miejsce uzyskała drużyna z Sycowa (Adrianna Hornik

Magdalena Wypchły i Bartosz Walicki), II miejsce drużyna z Oleśnicy, III miejsce drużyna z Twardogóry. Zdobyte w ubiegłym roku trofeum w kategorii drużynowej pozostało w naszej szkole! Gratulujemy uczniom sukcesu.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Anna Kocik doradca metodyczny ds. szkolnictwa zawodowego Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.