{gallery}/galeria/g_113/1{/gallery}Inauguracja sezonu lekkoatletycznego 2012r odbyła się  14 kwietnia we Wrocławiu nad Morskim Okiem. W mistrzostwach województwa dolnośląskiego w biegach przełajowych o puchar przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego Dolny Śląsk uczestniczyła również reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sycowa przygotowana przez Tomasza Grzesiaka. Dziewczęta startowały na dystansie 1,8 km a chłopcy na 2,1km i 3,6 km. W każdym z biegów startowało kilkudziesięciu zawodników będących uczniami szkół ale w wielu przypadkach reprezentujących również kluby sportowe.

Dzięki świetnym startom zarówno dziewcząt, jak i chłopców obie drużyny zajęły bardzo wysokie czwarte miejsca. Po zawodach pozostał pewien niedosyt, bo do medali brakowało tak niewiele. ZSP reprezentowali: Weronika Mielczarek, Dominika Lisiak, Natalia Jokiel, Iza Pietrzak, Karolina Markowicz, Marta Młot, Aleksandra Sokalska, Katarzyna Mierzba, Aleksandra Skibińska, Patrycja Stefaniuk, Malwina Grondys, Marcin Szymański, Rafał Dryka, Mariusz Kurbel, Dawid Kowalski, Adam Hofman, Grzegorz Łosiak, Dawid Zawierta i Tomasz Turek. Trener dziękuje wszystkim zawodnikom za wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów i wole walki.{gallery}/galeria/g_113/{/gallery}

Dodaj komentarz