W dniu 3 marca  2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbył się III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, był to etap finałowy. Jak już informowaliśmy wcześniej do finału zakwalifikowała się Karolina Zaskórska uczennica klasy III technikum logistycznego. W rozgrywkach finałowych Karolina zmierzyć się musiała z nie lada wyzwaniem.

Nasza finalistka zmierzyć się musiała z wyznaczeniem poziomu kosztów utrzymania zapasu wykorzystując prawo pierwiastka kwadratowego  jak i wyznaczyć współrzędne położenia magazynów regionalnych dla poszczególnych regionów sprzedaży. Następnym wyzwaniem jakie postawiali autorzy przed zdającymi, było określenie kosztów transportu z magazynu regionalnego do poszczególnych miast we wszystkich regionach ujętych w zadaniu.

Patrząc na skalę trudności i złożoności zadań problemowych jakie postawiali autorzy zadania, tym bardziej miło jest mi poinformować, że Karolina zajęła 26 miejsce w kraju. W związku z tym jest jednym z lepszych logistyków – uczniów w Polsce. Dodajmy, że do I etapu przystępowało 7806 uczniów z całej Polski.

Warto wspomnieć, że Karolina zwolniona jest z pisemnej części egzaminu zawodowego w kwalifikacji A.31 i A.32.

Życzymy dalszych sukcesów i powodzenia już tylko na etapie praktycznym egzaminu.

Dodaj komentarz