16 kwietnia 2011r we Wrocławiu nad Morskim Okiem odbyły się mistrzostwa województwa dolnośląskiego w biegach przełajowych o puchar przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego Dolny Śląsk.

Udział w tych prestiżowych zawodach wzięła również 17-stoosobowa reprezentacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sycowa przygotowana przez Tomasza Grzesiaka.   Dziewczęta startowały na dystansie 1,8 km a chłopcy na 2,1km i 3,6 km. W każdym z biegów startowało  około 60-70 zawodników będących uczniami szkół ale w wielu przypadkach reprezentujących również kluby sportowe.

Spośród chłopców w biegu na 3,6 km najlepsze miejsca uzyskali Dawid Płóciennik-7, Marcin Szymański-8 oraz Krzysztof Pieprz- 16, a w biegu na 2,1 km Tomasz Turek- 16. Pozostali zawodnicy uplasowali się na kolejnych również punktowanych miejscach, co w klasyfikacji drużynowej dało chłopcom wysokie 5 miejsce.

Wśród dziewcząt najlepsze były Aleksandra Mikosiak-8, Karolina Markowicz-12 i Paulina Pusch-13. Reszta zawodniczek dzięki kolejnym niezłym lokatom zapracowała na wspólny drużynowy sukces- 3 miejsce i brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska. Biorąc pod uwagę ilość i klasę  rywali, to naprawdę świetny wynik.

Większość startujących uczniów to jednocześnie zawodnicy powstałego na początku 2011r. Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego  Olimpia Syców. Trenują w nim pod opieką Tomasza Grzesiaka- nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP i jednocześnie instruktora w klubie.

Podkreślić należy, że to już drugi sukces zawodników Olimpii. 19 marca bieżącego roku kilkuosobowa grupa startowała na klubowych mistrzostwach makroregionu w biegach przełajowych. Aleksandra Mikosiak  i Karolina Markowicz- uczennice naszej szkoły  w biegu na 3 kilometry uzyskały awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy. Nie mogły w niej jednak wystartować z  powodu braku licencji zawodniczych, które były wówczas w trakcie wyrabiania.

MUKS Olimpia Syców zaprasza wszystkich chętnych w wieku od 10 do 20 lat na treningi lekkoatletyczne, które odbywają się na terenie ZSP w Sycowie i w plenerze. Jednocześnie zawodnicy wraz z trenerem składają serdeczne podziękowania dyrektorowi szkoły- panu Jackowi Urbańskiemu za nieodpłatne udostępnienie sali gimnastycznej, siłowni i terenu przyszkolnego do treningów klubowych.

Dodaj komentarz