07 września 2018r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych druga edycja Turnieju dla VIII klas szkół podstawowych z terenu gminy Syców. W tym roku gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli pięciu szkół podstawowych ze Szkoły Podstawowej nr 1,  Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Stradomii oraz Szkoły Podstawowej w Działoszy.

Turniej ten odbył się pod honorowym patronatem Starosty Oleśnickiego, p. Wojciecha Kocińskiego, który również był fundatorem nagród dla 3 zwycięskich drużyn.

Turniej ten, jak w roku ubiegłym, łączył ze sobą dwie sprawności: teoretyczne oraz praktyczne. W części teoretycznie uczniowie musieli zmierzyć  się z testem językowym z języka niemieckiego, jak również zaprezentować swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych. Natomiast w części praktycznej uczniowie otrzymali kartę z zadaniami oraz mapę szkoły, i już na czas musieli zmierzyć się z zadaniami ukrytymi na terenie całego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Za najciekawsze zadanie uznali wszyscy wymianę kół w naszym szkolnym warsztacie.

Pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 (Julia Lentka, Urszula Kędzia, Zofia Kuźmicz, Julia Cybińska, Eryk Sternal), 2 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 (Paulina Muzaj, Magdalena Radajewska, Maksymilian Nowak, Kornelia Fryt, Martyna Kaszyca, Jakub Sapa), a na 3 miejscu uklasyfikowała się Szkoła Podstawowa nr 2 (Maria Sokół, Martyna Hejda, Tomasz Płonka, Bartosz Gorządek, Jakub Kurzac, Maciej Szczerczowski).

Bardzo dziękuję nauczycielom wszystkich szkół za przyjęcie zaproszenia i udział w Turnieju, a nauczycielom z ZSP za udostępnienie swoich klasopracowni i pomoc przy przeprowadzeniu zadań sprawnościowych.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam Was już w przyszłym roku szkolnym.

organizatorka: Magdalena Peter-Świstak