W miniony piątek tj. 30 listopada 2018 r. trzy drużyny z klasy 3 TM w składzie: Krystian Jokiel, Marcel Kuropka, Michał Kraska, Szymon Wieczorek, Mateusz Sosnowski, Dominik Wancek, Wojciech Bałaga, Gracjan Płuciennik, i Dawid Kowalkowski, wzięli udział w Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Turniej polega na samodzielnym zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej zgodnie z rysunkiem dostarczanym przez organizatora. Zgłoszona na Turniej maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach:

– Największa moc

– Obroty przy obciążonym wale maszyny

– Moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

Celem turnieju jest:

– poszerzenie wiedzy z zakresu energetyki, w szczególności tematyki OZE (odnawialne źródła energii)

– zainteresowanie zagadnieniami technicznymi,

– aktywne uczestniczenie w życiu społecznymi w nauce,

– poznawanie motywów i sposobów ochrony środowiska,

– łączenie ludzi w osiąganiu wspólnego celu,

– dzielenie się własnymi spostrzeżeniami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Nasi reprezentanci nie zdobyli wysokich miejsc w klasyfikacji generalnej, ale i tak należą się im gratulacje za trud włożony w wielogodzinną budowę i konstruowanie wiatraków.