30 stycznia 2025 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Tygodniu Filmu Niemieckiego we Wrocławiu w kinie Nowe Horyzonty oglądając piękny film pt:” Wochenende der Rebellen- Weekendowi buntownicy” reż. Marc Rothemund. Film pokazuje kochającą i mocno wspierającą się rodzinę 10- letniego, autystycznego chłopca Jasona, który codziennie pokonuje trudy życia z autyzmem. Wyjazd zorganizowały p. Bożena Dziwińska- Karaba, Monika Ostrowska, Ewa Stefanowicz