W dniu 22 marca 2018 r.  uczniowie klasy 3 TE i 2TL uczestniczyli w  obchodach Światowego Dnia Wody zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Tegorocznym hasłem obchodów jest: „Woda dla natury”. Światowy Dzień Wody jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1922 roku i obchodzonym każdego roku w marcu. Wówczas na całym świecie organizuje się różnego rodzaju przedsięwzięcia, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy gospodarki wodnej. W ramach obchodów zorganizowano zajęcia dla uczniów szkół średnich. W pierwszych zajęciach Członkowie Rady Naukowej Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych przedstawili zagadnienia na temat nowoczesnego rozpoznawania i zarządzania wodami podziemnymi, zagadnienia suszy. W drugim seminarium został przedstawiony problem ochrony przed powodzią w dorzeczu Odry. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i zachęcały do pracy. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki za zagazowanie w zajęcia.