31 marca 2023 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał XXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, w którym uczestniczyli drużyna naszego Zespołu Szkół. Technikum reprezentowali uczniowie którzy zakwalifikowali się do finału z pierwszego etapu: klasa 4TPG: Norbert Hibszer, Krystian Wróblewski, Kuba Kłobus, Dawid Basińsk; klasa 3TPS: Marcel Muszyński, Michał Brodziuch, Oliwier Chruściel, Karol Gońda, klasa 1TPS: Piotr Krzewski i Dawid Skoczylas.
Głównym organizatorem OTWS jest Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku.
Patronatem OTWS objęli: Politechnika Poznańska, Towarzystwo Techniki Motoryzacyjnej, Warsztat.pl, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i „Nowoczesny Warsztat” i Świat Opon.
Twarzą XXIX edycji OTWS Kajetan Kajetanowicz – dwukrotny rajdowy wicemistrz świata oraz Sebastian Kraszewski, znany jako Kickster – pochodzący spod Torunia motoryzacyjny youtuber którego kanał śledzi ponad pół miliona obserwujących. Nasi uczniowie mieli okazję do bezpośrednich spotkań z obydwoma osobowościami związanymi z motoryzacją.
Pierwszy etap finału Turnieju polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 10 kategorii po 8 pytań. Odpowiedzi uczniowie udzielali przy pomocy zdalnych pilotów. Najlepszy (drugi rezultat punktowy) uzyskał Piotr Krzewski w kategorii motocykle.
W finale wzięło udział prawie pięciuset uczniów klas samochodowych z całej Polski.
Uczestnicy Turnieju mieli także okazję zwiedzić wystawy Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej.
Opiekę nad drużynami naszej szkoły sprawowali mgr Radosław Wdowik i Bartłomiej Porzucek.