{gallery}/galeria/g_104/1{/gallery}

22 marca (czwartek) grupa maturzystów zdających wiedzę o społeczeństwie oraz nasi przedstawiciele z Młodzieżowej Rady Gminy wzięli udział w sesji plenarnej Dolnośląskiego Sejmiku Wojewódzkiego we Wrocławiu. Udział w sesji był możliwy dzięki zaproszeniu radnego sejmiku, nauczyciela naszej szkoły Pana Marka Larysia.

Także na stronie sejmiku: kliknij tutaj

Honorata Pasternak, Karolina Rusinek, Julia Świątczak, Łukasz Burzyński, Damian Dzikowski (uczniowie klas czwartych, tegoroczni maturzyści z wos) oraz Marlena Mikosiak, Ania Siuręga i Damian Kulicki – członkowie MRG – zapoznawali się z mechanizmami pracy radnych sejmiku. Rolę przewodnika po gmachu przejął Pan Laryś.

Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z przewodniczącym sejmiku – Jerzym Pokojem, zadając pytania dotyczące pracy radnych. Także marszałek sejmiku Rafał Jurkowlaniec przywitał się z młodzieżą sycowskiego ZSP.

Głównym punktem programu była jednak możliwość obserwowania pracy radnych sejmiku – od kuchni – przysłuchując się obradom Komisji ds Rolnictwa oraz decydowania o sprawach województwa na sesji plenarnej sejmiku. Uczniowie spotkali się również z drugim co do wielkości klubem radnych: Obywatelski Dolny Śląsk.

Nad organizacją i przebiegiem spotkań czuwali: Marek Laryś oraz Bartłomiej Porzucek.

{gallery}/galeria/g_104/{/gallery}

Dodaj komentarz