W dniu 21 września 2019 r. uczniowie klasy II TL Patrycja Genczelewska, Jakub Jany i Mateusz Skrobek pracowali w charakterze wolontariuszy podczas I Rodzinnego Pikniku Profilaktycznego, który miał miejsce w parku miejskim w Sycowie. Przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem ” Mam wybór” Organizatorem imprezy na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym był Urząd Miasta i Gminy w Sycowie. Wśród licznych atrakcji których adresatem byli zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci należy wymienić :quizy i zajęcia profilaktyczne,pokaz udzielania I pomocy, wspólny taniec Belgijka i Czekolada, pokaz ratownictwa technicznego z udziałem płonącego auta, kajaki na stawie, łucznictwo, bańki mydlane, malowanie twarzy, doczepianie warkoczyków, pokaz sprzętu strażackiego, tor przeszkód z alkogoglami oraz animacje dla dzieci.