W dniach 19-21.10.2016 r. społeczność naszej szkoły brała udział w obchodach „V Sycowskich Dni Trzeźwości” , w tym roku pod hasłem „CYBER…. to też przemoc”. W środę 19 października uczniowie uczestniczyli w marszu „Stop cyberprzemocy”, następnego dnia tj 20.10.2016 odbyły się warsztaty tematyczne prowadzone przez terapeutę uzależnień, pracownika Pracowni Empatia w Kaliszu panią Paulinę Majchrzak, zajęcia prowadzone w nowej formie  bardzo podobały się młodzieży. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się konferencja „Stop Cyberprzemocy”, konferencję rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drołtowicach pod kierunkiem Pana Jacka Wojtasa. Adresatem spotkania byli nauczyciele,pedagodzy pracownicy opieki, kuratorzy oraz  policja. Ostatniego dnia tj w piatek 21.10.16 młodzież klas I i II brała udział w prelekcji prowadzonej przez podinsp.Romana Szeląga eksperta ds.prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
Szkoła zorganizowała także konkurs na najlepsza prezentację multimedialną na temat „Stop Cyberprzemocy”, zwyciężczynią okazała się uczennica klasy I TE Nicole Janiszewska, serdecznie gratulujemy, nagrodzona praca wkrótce ukaże się na stronie internetowej szkoły 🙂

Dodaj komentarz