Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stale w harmonogram naszych szkolnych imprez uroczystości. Co roku Samorząd Uczniowski stara się, aby ten dzień był wyjątkowy –jako okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.
Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Z okazji tego święta odbył się konkurs na najciekawsze, wykonane własnoręcznie serce walentynkowe.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano pocztę. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom wrzucali kartki do specjalnie przygotowanych pudełek. ,,Walentynkowi listonosze” zbierali i dostarczali różnorodne liściki i upominki, które wywoływały uśmiech na twarzach obdarowanych. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy….
Można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie wykonanym przez naszych uczniów serduszku! Sprzedawano także tosty, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację i leczenie siostry jednego z naszych uczniów.
Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.