{gallery}/galeria/g_130/1{/gallery}W dniu 05 listopada 2012 roku odbyła się nasza szkolna WAMPIRIADA. Idea honorowego krwiodawstwa zatacza coraz większe kręgi, co widać po ilości oddawanej krwi na naszych akcjach. Bardzo cieszy fakt, że częściej i w coraz większej ilości krew oddają kobiety.

Przez kilka godzin na akcji w naszej szkole krew oddało 68 honorowych dawców, co stanowi 30,6 litrów krwi. Przed każdorazowym oddaniem należy pamiętać o spożyciu lekkostrawnego posiłku i czegoś słodkiego (np. bułki drożdżowej) i wypiciu wody, co będzie dawać pewność uniknięcia zasłabnięcia. Dla wszystkich chętnych, którzy podjęli chęć oddania i dla tych którzy oddali krew organizatorzy składają wielkie podziękowania, natomiast od tych, którzy oczekują na krew nasi dawcy otrzymają dozgonną wdzięczność.

Organizatorzy WAMPIRIADY: mgr Renata Żak, mgr inż. Radosław Wdowik
{gallery}/galeria/g_130/{/gallery}

Dodaj komentarz