MAM WYBÓR: UCZESTNICZĘ! Pod tym hasłem odbył się w Krzyżowej dwudniowy (11-12. 02) cykl warsztatów dla tzw. „młodych wyborców”, którzy w nadchodzących wyborach będą mieli prawo oddać swój pierwszy głos wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z ZSP Syców wzięło udział 28 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych.

Młodzież, w ramach dwudniowych warsztatów, rozwijała świadomość obywatelstwa europejskiego, poznajwała Krzyżową jako Miejsce Pamięci, w którym pielęgnowana jest pamięć o ruchach oporu i opozycji przeciwko reżimom totalitarnym XX wieku, ale również jako symboliczne miejsce jednoczące Europę – miejsce pojednania polsko – niemieckiego, jak również zastanowia się nad znaczeniem wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz przełożeniem decyzji Parlamentu Europejskiego na życie każdego obywatela.

Na zdjęciu w czołówce – uczniowie klasy 3a – Arek i Patryk – odgrywający gest pojednania jaki w Krzyżowej wykonali kanclerz Niemiec Helmuth Kohl oraz premier Polski Tadeusz Mazowiecki.

O wydarzeniu można przeczytać:

https://www.krzyzowa.org.pl/index.php/pl/aktualnosci/748-mam-wybor-uczestnicz-pierwsze-grupy-juz-za-nami

Opiekunami uczniów podczas projektu byli Renata Żak i Bartłomiej Porzucek.

Dodaj komentarz