Dnia 22.05.2018 uczniowie klasy I BWa, IBWb, IBWc, ITM, ITL, ITE oraz II TL uczestniczyli w warsztatach pod hasłem CYBERPRZEMOC. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się czym jest cyberprzepomoc i jak się przed nią bronić, uczniowie mieli możliwość lepszego zrozumienia wirtualnego świata z perspektywy jego zagrożeń oraz uwrażliwienia na problem cyberprzemocy. Uczniowie poznali sposoby interwencji w przypadku sytuacji, kiedy uczeń padnie ofiarą cyberprzemocy, zdobyli także praktyczne umiejętności do walki z Cyberprzemocą
Zagadnienia poruszane podczas warsztatów:
Znaczenie zjawiska cyberprzemocy,
– rodzaje cyberprzemocy (m.in.: sexting, hacking, flaming, happy slapping),
– rodzaje aplikacji i gier w kontekście zagrożeń
(m.in.: Facebook, Snapchat, Instagram, Tinder,Whats’app, CS),
– kwestia „anonimowości” i bezpieczeństwa w Internecie,
– aspekty prawne a cyberprzemoc,
– kampanie społecznościowe
-wybrane studium przypadków ofiar przemocy Internetowej

Metody Pracy:
– case study, wykład interaktywny, praca na materiale filmowym, praca na smartphonie

Zajęcia były prowadzone przez dwie psycholożki Panią Magdalenę Duszyńską i Panią Annę Lipnicką, które ukończyły Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Prowadzące to przedstawicielki pokolenia Millenialsów. Współtworzą projekt FLOW Szkolenia, który współpracuje z ośrodkami edukacyjnymi i nie tylko. Przeprowadziły razem około 400 warsztatów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szkolą kadrę nauczycielską, uczniów oraz ich rodziców z zakresu cyberprzemocy, nowych mediów, social media czy nowych technologii. Poznają więc przyszłych pracowników już na etapie ich edukacji, dlatego też komunikacja międzypokoleniowa w środowisku pracy, to kolejny obszar, którym zajmują się trenerki. Ukończyły Szkołę Trenerów Biznesu Moderator we Wrocławiu. Współpracowały m.in. z: Uniwersytetem SWPS w projekcie Strefa Młodzieży i Strefa Psyche oraz Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego we Wrocławiu, Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, Empikiem w Renomie, Uniwersytetem Dzieci, Radio Wrocław.