W dniach 29-30 września 2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Alkohol – mity i fakty”. Uczniowie biorący udział w zajęciach mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szkodliwości działania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Podczas ćwiczeń występowali w roli adwokatów i prokuratorów próbując przekonać pozostałych uczestników, wysuwając argumenty za lub przeciw stwierdzeniu „Alkohol niszczy nasze życie”. Młodzież dyskutowała na temat faktów i mitów związanych z piciem alkoholu, miała tez możliwość rozwiązania Testu Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu AUDIT. Na koniec zajęć uczniowie obejrzeli krótki film demaskujący silną wolę alkoholika.

Beata Warszewska – koordynator przedsięwzięcia