{gallery}/galeria/g_138/1{/gallery}W dniu 14 grudnia 2012 r. grupa 30 uczniów z klas technikum logistycznego wzięła udział w warsztatach w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w ramach projektu unijnego.

Na początku została zaprezentowana uczelnia i jej osiągnięcia następnie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się na poszczególne zajęcia. W ramach poszczególnych zajęć logistycy wzięli udział w grze zakupowej, w której sprawdzali swoje umiejętności w podejmowaniu decyzji dotyczących uzupełniania zapasów w przedsiębiorstwie przez siebie kierowanym.

Kolejnym punktem wyjazdu było poznanie działania i projektowanie w programie FlexSim przeznaczonym wyłącznie dla logistyki . Na tych zajęciach uczestnicy określali ilość potrzebnych pracowników do obsługi poszczególnych procesów magazynowych, po wcześniejszym ich zaprojektowaniu.

Ostatnim elementem przewidzianym w programie warsztatów było laboratorium inżynierii logistycznej, w której uczestnicy tworzyli własne kody kreskowe, kodując w nich poszczególne informacje. W tym bloku poznali również zasadę działania technologii automatycznej identyfikacji w zakresie RFID, poprzez pracę na dokumentach magazynowych i programowalnych etykietach RFID.

Dodatkową atrakcją dla uczniów był nieoficjalny konkurs, który polegał na wymyśleniu i ułożeniu zdania złożonego, które powinno posiadać możliwie jak najwięcej samogłoski „i”. Nagradzane były trzy pierwsze miejsca.  Zwycięzcą został Radosław Kędzia z klasy trzeciej, który otrzymał zestaw uczelnianych gadżetów.

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników uczelni za przygotowanie interesujących zajęć. W szczególności pani dr Agnieszce Tubis, panu dr inż. Marcinowi Plewie i panu dr inż. Piotrowi Czaja

Opiekunowie grup: Magdalena Małolepsza, Radosław Wdowik
{gallery}/galeria/g_138/{/gallery}

Dodaj komentarz