{gallery}/galeria/g_66/1{/gallery}Każdego roku 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS/HIV organizowany przez Światową Organizację Zdrowia. Akcja ta ma na celu podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń jakie niesie ze sobą Aids.

W naszej szkole z okazji tego dnia przeprowadzono szereg działań mających na celu wyposażenie młodzieży w wiedzę z zakresu zagrożeń wirusem HIV. Warto wspomnieć o „Szkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS”, do którego przystapiło 47 uczniów z klas: 1b TH, 2b TH, 1c TE, 2c TE, 3c TE, 1d TL.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Damian Kruszyk – klasa 1b TH
II miejsce – Emilia Bator – klasa 1b TH, Agnieszka Sternal – klasa 2b TH, Paula Raducka – klasa 2c TE
III miejsceJoanna Ławniczak – klasa 2c TE.

Inne ciekawe przedsięwzięcia to: wykonanie przez młodzież plakatów tematycznych, gazetek i umieszczenie ich na korytarzach szkolnych, zajęcia psychoedukacyjne w ramach edukacji prozdrowotnej prowadzone w wybranych klasach przez panią padagog pod hasłem „Zagrożenia AIDS/HIV”. Uczniowie klasy 2c TE w proteście przeciwko temu zagrożeniu oraz w geście solidarności z osobami chorymi na AIDS założyli w tym dniu czarne koszulki ozdobione czerwonymi wstążeczkami.
Nad całością poczynań czuwała pani pedagog Beata Warszewska przy współpracy pani Marzeny Łazarskiej.

{gallery}/galeria/g_66/{/gallery}

Dodaj komentarz