{gallery}/galeria/g_105/1{/gallery}W dniu 23 marca 2012 r. w PCEiK w Oleśnicy odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu „Młodzież zarządza bankiem”. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Pani Anna Kocik, doradca metodyczny PCEiK ds. szkolnictwa zawodowego, lider Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych.

Do konkursu przystąpiły cztery szkoły: I LO w Oleśnicy, ZSP w Bierutowie, ZSP w Sycowie, ZSP w Oleśnicy. Każda szkoła „wystawiła” po dwa banki: ZSP w Sycowie: VVaBanki i DDKbanki,  ZSP w Bierutowie: BOYSBANK i EUROBANK, ZSP w Oleśnicy: KOSIOR BANK i GOLDEN BANK, I LO w Oleśnicy: DOMBANK i SKYBANK

W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test z zakresu bankowości. W drugiej części poszczególne banki podejmowały decyzje dotyczące wysokości stóp procentowych kredytów i lokat krótko i długoterminowych. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością z zakresu produktów bankowych oraz nadzoru bankowego w Polsce.

I miejsce zdobył DDKbanki z ZSP w Sycowie ( Damian Dzikowski, Damian Dawid, Robert Kruszelnicki)

II miejsce – bank VVaBanki z ZSP w Sycowie ( Bartosz Walicki, Magdalena Wypchły, Joanna Wilkosz)

III miejsce – bank EUROBANK z ZSP w Bierutowie (Karolina Kowalczyk, Daria Paulińska, Damian Boberek)

Honorowym gościem Powiatowego Konkursu była Kamila Miśkiewicz-pracownik Narodowego Banku Polskiego- Oddział Wrocław, która wygłosiła prelekcję na temat: Zadania i funkcje NBP.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa.

{gallery}/galeria/g_105/{/gallery}

Dodaj komentarz