11 września 2024 r. uczniowie klas drugich i trzecich technikum pojazdów samochodowych, wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych, Radosławem Wdowikiem i Bartłomiejem Porzuckiem, mieli okazję zwiedzić fabrykę Toyoty w Jelczu-Laskowicach
. Fabryka ta jest centrum produkcji napędów konwencjonalnych i hybrydowych pojazdów samochodowych, wytwarzając szeroką gamę głównych podzespołów napędowych, takich jak manualne skrzynie biegów (5- i 6-biegowe), przekładnie hybrydowe oraz silniki benzynowe
.
Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w prezentacji zakładu
, a następnie zwiedzali hale produkcyjne
, gdzie mogli obserwować cały proces produkcji silników oraz poszczególnych elementów systemów produkcyjnych. Toyota Motor Manufacturing Poland zapewniła również catering
dla uczestników wizyty.




















