W dniu 29 listopada 2015 r. w zaprzyjaźnionym Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych dla czternastoletniej odważnej i silnej Kamili z Bydgoszczy, oraz innych chorujących na nowotwory krwi. Inicjatorem akcji był trzynastoletni Jakub uczeń tamtejszej szkoły.

Zainteresowanie akcją odbiło się szerokim echem i udało się zarejestrować aż 79 osób w zaledwie pięć godzin trwania akcji. Program akcji był bardzo  rozbudowany i atrakcyjny. Była możliwość pobrania nauki strzelania z łuku, pokaz sztuki karate, występy muzyczne różnych zespołów działających w okolicy i przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dziadowej Kłodzie. Dodatkowo można było spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez mieszkańców, a dla rozgrzania gorąca kawa, herbata i tradycyjny żurek. Do pomocy w organizacji akcji zostali poproszeni z naszej szkoły Sara Smolis i Radosław Wdowik. Odzew akcji dotarł również do Warszawy skąd przyjechali reporterzy Magazynu Ekspresu Reporterów – telewizyjnej dwójki. Nie mogło zabraknąć również prasy a dokładniej Panoramy Oleśnickiej, to dzięki jej uprzejmości możemy umieścić zdjęcia na naszej stronie. Swoją obecnością również zaszczycił mury gimnazjum Starosta Oleśnicki pan Wojciech Kociński.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi wspaniałego pomysłu, a dyrekcji i nauczycielom gimnazjum w Dziadowej Kłodzie wytrwałości i zaangażowania w pomocy przy realizacji inicjatywy tego młodego człowieka.

Foto: Panorama Oleśnicka

Więcej zdjęć: https://olesnica24.com/Galeria,index,1152,Gotowi-do-pomocy

Dodaj komentarz