5 marca 2024 r.  w mury naszej szkoły zawitali pracownicy naukowi prof. dr hab. inż. Jarosław Mamala i dr inż. Ireneusz Hetmańczyk z naszej zaprzyjaźnionej uczelni – Politechniki Opolskiej.
Klasy 1 TPS i 1 TM uczestniczyli w wykładach pt. „Energochłonność pojazdów” i „Elektromobilność”.
Oba tematy są wiodącymi w obecnych czasach. Prowadzący poruszyli bardzo ważne kwestie związane z ekologią w transporcie, o ulepszeniach i innowacjach, które znalazły zastosowanie w dzisiejszej motoryzacji. Uczniowie dowiedzieli się również o zagadnieniach związanych ze stosowaniem napędu elektrycznego w pojazdach samochodowych. Ważnym aspektem, omawianym podczas zajęć była energochłonność, czyli jak dużo energii zużywa transport (samochód), aby wykonać swoją pracę i jak można to ograniczyć uzyskując te same efekty.