17 stycznia 2017 r.  nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze stowarzyszeniem Semper Avanti z siedzibą we Wrocławiu. Jest to grupa młodych ludzi z całego świata, która szuka sposobu na poznanie rówieśników z innych krajów, promuje tolerancję i zrozumienie. Stowarzyszenie składa się z wolontariuszy, którzy współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi na całym świecie, a ich działania polegają na organizowaniu lokalnych oraz międzynarodowych seminariów i prezentacji dotyczących kulturoznawstwa, polityki młodzieżowej oraz tolerancji rasowej.

W naszej szkole gościliśmy Gamze z Turcji oraz Murata z Macedonii.  Prezentacje wolontariuszy przybliżyły uczniom kulturę oraz historię ich ojczyzn, jak i pokazały ich codzienne życie. Słuchacze wyrazili głębokie zainteresowanie oraz wdali się w dyskusję po prezentacji. Uczniowie klas II-IV technikum, którzy uczestniczyli w projekcji, zdecydowanie skorzystali z tych zajęć pod względem kulturowym jaki i językowym. Nasza współpraca jest długoterminowa więc już niebawem mamy zamiar gościć kolejnych wolontariuszy z innych krajów, którzy zajmą się tematyką tolerancji wśród młodzieży.

Dodaj komentarz