Dnia 09 grudnia 2016 uczniowie klas 2TM, 3TL oraz 4TME uczestniczyli w wycieczce do Berlina, gdzie mieli okazję zobaczyć piękną stolicę naszych zachodnich sąsiadów jak również poczuć atmosferę Świąt na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W trakcie spaceru po stolicy Niemiec ulicą Unter den Linden, uczniowie mogli zobaczyć budynki ambasad państw europejskich, Bramę Brandenburską, budynek Muzeum Pergamońskiego, das Rote Rathaus, Alexanderplatz. O godz. 17.00 już dokładniej z przewodnikiem uczniowie zwiedzili budynek Parlamentu – Reichstag, gdzie mieli m.in. okazję zobaczyć salę, w której w posiedzeniach rządu uczestniczy Angela Merkel. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w Parlamencie Niemieckim. Uczestnikom wycieczki życzymy dalszych podróży i równie miłych wrażeń!!!