Aby jeszcze lepiej poczuć atmosferę zbliżających się świąt oraz poćwiczyć język niemiecki w praktyce, w dniu 08 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednodniowym wyjeździe na jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie.

Najpierw odbył się spacer śladami Augusta Mocnego i Hrabiny Cosel, zwiedzaliśmy główne zabytki Drezna – słynny Zwinger (Zwinger jest licznie zdobiony polskimi i saskimi symbolami związanymi z Augustem II Mocnym, królem Polski, wielkim księciem litewskim, elektorem Saksonii i arcymarszałkiem Świętego Cesarstwa Rzymskiego), jak również operę Semper, czy kościół Dworski. Dużą uwagę przykuł monumentalny Pochód Książęcy – malowidło ścienne, wyłożone 24 tysiącem kafelek z miśnieńskiej porcelany. Malowidło stanowi największy na świecie ceramiczny obraz ścienny, a w jego dolnej części umieszczono także 35 herbów, w tym herby Polski i Litwy.

Kiedy już się ściemniło rozpoczęliśmy zwiedzanie jarmarku bożonarodzeniowego, który jest najstarszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w całych Niemczech. Drezdeński Jarmark Struclowy »Striezelmarkt« (29.11.-24.12.2017) będzie obchodził w tym roku swoje 583. urodziny.

Wszyscy wrócili szczęśliwie do Sycowa jeszcze przed północą.