W dniu 8 czerwca 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Powstania Warszawskiego  i Cmentarza Powązkowskiego.

W Muzeum Sportu i Turystyki młodzież zobaczyła ekspozycję „ Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”, która ukazuje historię sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności.

Niesamowite wrażenie zrobiła na uczniach wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w scenerii sprzed 70 lat chodząc po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy, mieli okazję poznać okoliczności, przebieg i rezultaty Powstania. Eksponaty muzeum ukazywały życie powstańców, grozę walk, umundurowanie, broń, replikę samolotu Liberator B-24, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i sylwetki bohaterów. Młodzież  obejrzała też krótki, ale przejmujący film w 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu – Miasto Ruin.

Ostatnim punktem programu był spacer po Cmentarzu Powązkowskim, którego historia liczy ponad 200 lat. Tam uczniowie zwiedzili katakumby i Aleję Zasłużonych, przy której spoczywają sławni Polacy m.in. Władysław Reymont, Maria Dąbrowska, Leopold Staff, Jan Parandowski, Ignacy Mościcki, Jan Kiepura,  Niemen, Bogusław Kaczyński.