W dniu 8 marca2018 r.  uczniowie klasy 4 technikum mechanicznego wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk. Warsztaty pt. ”Badania wytrzymałości metali” owocowały dość wytężoną pracą naszych uczniów. Musieli wykazać się umiejętnością w obsługiwaniu przyrządów pomiarowych takich jak suwmiarka, jak i precyzją podczas montowania materiału do badania. Najwięcej problemów przysporzył mechanikom wideoekstensiometr, który odmawiał posłuszeństwa, ale badanie w końcu udało się przeprowadzić. Ogólnie zadaniem było wyznaczenie granicy plastyczności badanego materiału i stworzenie wykresu. Prowadząca
dr inż. Emilia Mazgajczyk podczas zajęć sprawdzała wiedzę naszych mechaników, którzy wypadli całkiem nieźle z obszaru omawianego na warsztatach.