W ramach projektu „Powiat Oleśnicki dla Rynku Pracy” 15 uczniów z klasy II Technikum Ekonomicznego wyjechało 21 listopada 2017 r. na Targi Pracy do Poznania. Uczestnicząc w targach młodzież zwiedzała stoiska wystawców oraz brała udział w prelekcjach ekspertów. Tematyka szkoleń obejmowała szeroki wachlarz zagadnień związanych z rynkiem pracy. Do ciekawszych uczniowie zaliczyli: „Jak zadbać o produktywność w pracy, czyli satysfakcja i wyniki w pracy”  i  „Coaching – narzędzia coachingowe”. Na stoiskach uczniowie mogli porozmawiać z pracodawcami na temat ich oczekiwań, co do umiejętności i kwalifikacji przyszłych pracowników.   Udział w targach zapewne przyczynił się do podniesienia kompetencji zawodowych młodzieży na rynku pracy.  Wszyscy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia szczęśliwie wrócili do domów.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Bożena Orlikowska  i pani Iwona Ilska.