8 kwietnia 2014 r. w PCEiK w Oleśnicy odbył się XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Gospodarce. Tegoroczna edycja nosiła hasło: „Inwestowanie-czy to się opłaca?” Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu ekonomii oraz rynków finansowych.

Do konkursu zgłosiło się 18 osób ze szkół powiatu oleśnickiego: I, II LO w Oleśnicy, ZSP w Bierutowie, Oleśnicy, Sycowie i Twardogórze.

Konkurs składał się z 2 części. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o rynkach finansowych w Polsce, a także szacowali przyszłą wartość kapitału ulokowanego w banku na lokatach terminowych.

W drugiej części uczniowie w 3 osobowych zespołach podejmowali decyzje w grze
„1 milion”. Jej celem było zgromadzenie jak największego kapitału w ciągu 10 rund. Każdy zespół podejmował decyzje dotyczące lokowania swoich wolnych środków finansowych
w zakup akcji, obligacji, ropy naftowej czy też złota.

Po ocenie wszystkich zadań konkursowych komisja wyłoniła laureatów:

1. miejsce –Damian Kulicki –ZSP w Sycowie, opiekun –Iwona Ilska

2. miejsce – Jakub Lipiec – I LO w Oleśnicy, opiekun – Wioletta Leśniowska

3. miejsce – Patryca Stefaniuk – ZSP w Sycowie, opiekun Iwona Ilska

4. miejsce – Przemysław Skafarek – ZSP w Twardogórze, opiekun – Wanda Zabawa, Dominika Krawczyk

5. miejsce – Andrzelika Smardz – ZSP w Oleśnicy, opiekun Agnieszka Walichnowska

6. miejsce – Alina Langa – I LO w Oleśnicy, opiekun – Wioletta Leśniowska

7. miejsce – Kamila Wilkosz – ZSP w Sycowie, opiekun – Iwona Ilska

8. miejsce – Przemysław Majcher – ZSP w Oleśnicy, opiekun Agnieszka Walichnowska

9. miejsce – Krzysztof Andrzejczak – ZSP w Twardogórze, opiekun Wanda Zabawa, Dominika Krawczyk

10. miejsce – Majka Miezianko – I LO w Oleśnicy, opiekun Wioletta Leśniowska

Gratulacje dla Damiana, Patrycji i Kamili!

Link do strony ze zdjęciami: