We wtorek 12 marca 2019 r. uczniowie klasy 3 TM odwiedzili mury Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu „czas na zawodowców”. Wyjazd był całkowicie bezpłatny dla naszych uczniów. Tematem warsztatów były pomiary 3D. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z rysunkiem technicznym i z jego podstawowymi oznaczeniami. Wspólnymi siłami udało się zwymiarować – zdaje się bardzo prosty element – żyletkę, co przyprawiło niejednego o poważne problemy. Kolejnym wyzwaniem jakie zostało postawione przed nami, to pomiary wybranego przedmiotu za pomocą głowicy pomiarowej o systemu komputerowego. W tym zadaniu głównym problemem – ale jak się okazało nie dla naszych chłopaków – była obsługa współrzędnościowego urządzenia pomiarowego. Mury Politechniki opuściliśmy bogatsi o umiejętności pomiarowe i wiedzę jaką obecnie wykorzystuje się w metrologii.