W dniu 21.03.2024 grupa młodzieży naszej szkoły miała okazję w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości poznać specyfikę pracy w Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości dowódców Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sycowie mogliśmy dowiedzieć się o kilku drogach, które mogą nas zaprowadzić do pełnienia służby, ile waży sprzęt ratowniczy, ilu strażaków pełni służbę na 24 godzinnej zmianie, ilu jest ratowników, ilu kierowców, jakim sprzętem dysponuje lokalna jednostka. Czy kobiety pracują na podziale oraz kto wypłaca strażakom wynagrodzenie i emerytury. Strażacy podzielili się z młodzieżą informacjami na temat akcji międzynarodowych i sposobie delegowania na nie. Ogromne podziękowania dla wszystkich strażaków pełniących służbę w tym dniu za otwartość i cierpliwość w odpowiadaniu na pytania.
Projekt koordynowała: pani Paulina Syposz-Ciemny.