W dniu 19 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas 1 TM, 2 TM i 3 TM odwiedzili mury Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu „Powiat oleśnicki dla rynku pracy”. Po przybyciu na miejsce czekał na nas słodki poczęstunek i ustalenie grup zajęciowych. Uczestnicy zostali podzielenia na trzy grupy i udali się na poszczególne zajęcia. Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach związanych z technikami wytwarzania przyrostowego, krótko mówiąc projektowali i drukowali poszczególne elementy na drukarce 3D. Grupa druga zmierzyła się z problemem metrologii warsztatowej. Ich zadaniem było dokonywać pomiarów na maszynach współrzędnościowych jak i z wykorzystaniem tradycyjnych metod pomiarowych. Ostatnia grupa miała okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności na zajęciach ze sterownikami PLC. Sterowniki wykorzystywane są w codziennym życiu w większości aparatur wykonawczych. Zadaniem  tej grupy uczestników było zaprojektowanie takiego połączenia aby w danej chwili pojawiało się napięcie na danym elemencie wykonawczym np. punkcie świetlnym.