26 kwietnia 2013 r. nad stawem w miejscowości Wioska koło Sycowa, odbyły się zawody wędkarskie u Besia i Pedra. Organizatorami zawodów byli Wojtek i Kuba (Besiu i Pedro) z klasy IIIaTm. W zawodach wzięło udział 8 uczestników: Pan Bolesław Moniuszko, Damian Podyma, Paweł Walczak, Michał Klein, Szymon Jasicki, Łukasz Przygoda, Krystian Jokiel i co było dla nas miłym zaskoczeniem jedna kobieta Natalia Jokiel.

Miło nam, że w zawodach wzięli udział także nauczyciele z naszej szkoły. Po oficjalnym rozpoczęciu i losowaniu stanowisk, zawodnicy udali się na miejsca. Pogoda była sprzyjająca, dlatego nikt nie tracił czasu. Wszyscy od razu rozłożyli sprzęt, zarzucili wędki i czekali. Na pierwsze brania nie trzeba było dużo czekać, niektórzy mieli więcej szczęścia inni trochę mniej. W trakcie zmagań wędkarzy organizatorzy wraz z panią Bożeną Orlikowską dostarczali na stanowiska grillowane kiełbaski, które przygotował sam mistrz grilla Wojciech. Nad przestrzeganiem regulaminu czuwał Pedro. Po 3 godzinach łowów wykrystalizowała się ścisła czołówka:

I miejsce: Michał Klein (2 karpie)

II miejsce: Natalia Jokiel (4kg karp)

III miejsce: Szymon Jasicki (amur)

Osoby, które znalazły się na podium otrzymały puchary, lecz każdy uczestnik został uhonorowany skromnym dyplomem. Dodatkowym pucharem została nagrodzona osoba, która złowiła największą rybę. Puchar największej ryby zawodów otrzymała Natalia Jokiel. Po rozdaniu nagród i zrobieniu pamiątkowych fotek, wszyscy już bez stresów zajadali się grillowanymi pysznościami.

Planujemy kolejną turę zawodów, które odbędą się pod koniec maja. Chętnych prosimy o zapisywanie się u organizatorów (Wojciech Bossler i Jakub Prusiewicz).

Dodaj komentarz